Teraz jest 19 lut 2018, o 15:40

Kot ma szlaban w domu

Hyde Park, Offtopic czyli rozmowy o wszystkim i o niczym. Tematy poważne i całkiem błahe. Rozmawiaj na każdy temat, Zapraszam!

Kot ma szlaban w domu

Postprzez gistcenc1986 20 sty 2017, o 13:08

Mój kot bardzo pobił się z drugim kotkiem lub kuną (weterynarz obstawia to drugie). Rany są dotkliwe-bardzo głęboki ubytek w główce, bez skórki, mięso z ropą i krwią do tego jedno oko tzn. powieka tak napuchnięta, że zachodzi na całe oko... Kot pod opieką weta.Ma przyjmować leki w domu przez 7 dni. I tutaj pojawia się problem. Mój kot to kot wychodzący, niewykastrowany (zabieg miał umówiony dokładnie na wczoraj-niestety był już ranny). Ponieważ przebywam obecnie całe dnie w domu siedzę i opiekuję się nim. Niestety kotek szaleje dniem i nocą (najwięcej nocą)-piszczy,płacze,miauczy, drapie, sika wszędzie tylko nie do kuwety- wciąż pod drzwiami,że chce wyjść na dwór. Nie mogę go wypuścić ponieważ nie wiadomo gdzie by polazł i kiedy wrócił (a leki musi przyjmować regularnie), mógłby mieć styczność z innymi kotami/zarazkami/nieczystościami które przez tą otwartą rankę przenikną do krwi. Patrzy na mnie z takim błaganiem i tak głośno szlocha,że chociaż wiem,że tak nie jest, mam wrażenie, że cierpi męki. Próbuję go zająć zabawą ale ignoruje to. Trochę śpi,je, pozwala mi się głaskać a resztę czasu przeraźliwie wyje. Czy znacie jakieś sposoby by kot przyzwyczaił się, że musi być w domu? Czy to możliwe by kotu się "nudziło", czy by cierpiał z powodu,że jest zamknięty w domu? Czy takie zamknięcie nie zagraża jego zdrowiu psych. i fiz.? Sorry może dla Was to śmieszne czy głupie ale słucham tego płaczu już dwa dni i chyba sama pomału wariuję
gistcenc1986

Re: Kot ma szlaban w domu

Postprzez Rybania 1 sie 2017, o 15:49

Ja wiem, o co mu chodzi, bo miałam dużo kotów takich jak to na wsi czyli jak to mówisz wychodzących. On chce do kotki. I to go tak męczy, i dlatego tak przeraźliwie wyje. Ot i cała tajemnica. No jedyne wyjście to kastracja.
Rybania

Postprzez monia88 25 gru 2017, o 17:21

Bardzo ładne są koty maine coon Wiele osób je ma, bo są przepiękne i bardzo przywiązują się do właścicieli. Jeśli chcielibyście się zdecydować na takiego zwierzaka, to warto wybrać kota tej rasy. To przyjazne i delikatne zwierzęta.
Ostatnio edytowano 7 sty 2018, o 21:53 przez monia88, łącznie edytowano 1 raz
monia88

Postprzez adriannam 26 gru 2017, o 22:07

Jak jest taki agresywny i nerwowy to może spróbuj kupić taki Pet Remedy dyfuzor od Vetexpert, on jest na uspokojenie... wydaje mi się że mógłby pomóc. Warto wypróbować
adriannam

Postprzez Andzelika32 3 sty 2018, o 14:57

A jaki szampon do kota stosujecie? Tutaj https://www.pupilo.pl/wiadomosc/jaki-sz ... kiego/3621 czytam sobie na ten temat ale jakos nigdy kota jeszcze nie kąpałam. Myślicie że często trzeba kąpać kota? Bo ja swojego mam dopiero miesiąc i tak nie wiem.
Andzelika32

Postprzez bierendaa 12 sty 2018, o 00:10

Koty to niestety wredne stworzenia. Musicie się z tym pogodzić jak macie takie zwierzaki w domu :D Dużo bardziej wole rybki, są genialne jednak też troche kłopotliwe mimo wszystko. Akwarium bardzo łatwo zaniedbać. Potrzebne są odpowiednie filtry, chemia i środki. Większość z tych rzeczy możecie zamówić na https://panaqua.eu/132-filtry-do-akwarium-wewnetrzne sprawdzcie sobie ich ofertę jeżeli macie w domu akwaria
bierendaa

Postprzez LittleLady 12 sty 2018, o 02:23

hmm a szczepisz tego kota?
LittleLady

Powrót do Offtopic, Rozmowy o wszystkim i o niczym