Teraz jest 22 sty 2018, o 02:11

Wirtualne Państwo - Hasseland

Reklama Twojego forum. Fora internetowe o różnej tematyce. Masz fajne, ciekawe forum internetowe - zaprezentuj!

Wirtualne Państwo - Hasseland

Postprzez Enoq 23 gru 2014, o 11:37

Chciałbym serdecznie wszystkich zaprosić do Królestwa Hasselandu. Jednej z najstarszych mikronacji.
http://hasseland.eu/forum/index.php
A co to jest? - zapytacie pewnie. A więc tłumacze:


MIKRONACJE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

1. Mikronacja, inaczej państwo wirtualne, jest państwem, które funkcjonuje wyłącznie w Internecie. Ktoś nazwałby je "samozwańczym" - i rzeczywiście. Zwykle bywa tak, że ktoś ogłasza się królem czy prezydentem, niewielka grupka ludzi dzieli się funkcjami i buduje struktury państwowe: rząd, parlament. Ale, że nie oznacza to oderwania żadnego realnego terytorium, to w "realu" nikt się tym nie niepokoi...

2. V-państwo jest w gruncie rzeczy rodzajem organizacji społecznej, choć niewielkiej. Tyle, że nazywa się "państwem". Zamiast przewodniczącego ma króla, księcia, prezydenta; zamiast sekretarza - premiera, kanclerza itp. Ale jednak funkcjonuje podobnie. Jest taka reguła (przez starych uczestników mikronacji nazywana doktryną Kościńskiego), że brak demokracji (a więc autorytaryzm czy dyktatura) powoduje, iż uczestnicy się nudzą i odchodzą; nadmiar demokracji (wybory na każde stanowisko) jest niebezpieczny i grozi rozpadem państwa. Bo niestety, w mikronacjach najgorszą chorobą jest realioza - nadmiar zajęć w świecie realnym - i jej najgorszy objaw, czyli znikanie. I tak, niespodziewanie, potrafi zniknąć poseł, minister albo premier. A jeśli zniknie prezydent, może być katastrofa! Lepszy więc jest niewybieralny król.

3. Mikronacja jest też rodzajem gry RPG. Każdy wybiera sobie taką rolę, jaką chce spełniać. Np. polityka, dziennikarza, naukowca, artysty. Pomaga mu w tym nick, czyli pseudonim za którym może ukryć realne nazwisko. Oczywiście, nikt nikomu nie każe się ukrywać!

4. Ale to gra wymagająca. Bo rolę wybiera się samemu, nawet, jeśli inni - np. władze v-państwa - pomogą. Bycie politykiem oznacza tworzenie lub współtworzenie partii politycznych i ich programów oraz udział w wyborach, a także współrządzenie. Trzeba więc mieć pomysły! Bycie samorządowcem oznacza organizowanie mikromiast, głównie poprzez tworzenie pięknych stron internetowych i zagospodarowywanie wolnego czasu ich mieszkańców. Najłatwiej pewno jest być artystą...

5. Ważna jest też dyskusja, na dowolne tematy. Pierwsze mikronacje powstały z przekształcenia internetowych klubów dyskusyjnych. Dyskutować można o wszystkim.

6. Pamiętajmy, że wszystko to odbywa się na jakimś forum dyskusyjnym (czasem, z rzadka, na liście dyskusyjnej). Rządzisz poprzez posty na forum, uprawiasz politykę na forum, ogłaszasz swoje złote myśli na forum! Oczywiście, przydatna (a czasem niezbędna) jest wiedza o tworzeniu stron internetowych; warto, by partia, miasto czy gazeta miały swoją stronę. Im ładniejsza, tym lepsza!

Tyle informacji ogólnych. A teraz szczegółowe, o Hasselandzie.

- to obecnie mała mikronacja, kilkunastu obywateli, kilku stałych mieszkańców.
- rządzi król Piotr Paweł I, który kieruje też polityką zagraniczną; premierem jest inż. Virtulius, Dworem Królewskim kieruje baron Poul Morthensen.
- parlament nie funkcjonuje, poza Senatem, w którym uczestniczą arystokraci (na głosowania zwykle się zjawiają); funkcjonuje też Zgromadzenie Obywateli.
- stolicą, Angemont, jest w budowie, kieruje nią tymczasowo bar. Morthensen; drugie duże miasto to Shimontsen, kierowane przez por. Noqterna.

Co na początek?

- Warto zajrzeć do ogłoszeń o pracy, np. tu: viewtopic.php?f=23&t=14 To jasne, że najpierw lepiej zaczynać od prostszych stanowisk, najlepiej pomocniczych w administracji państwowej. Szefowie i tak powiedzą co zrobić!

- Zasadniczo jednak, do objęcia pewnych funkcji konieczne jest uzyskanie obywatelstwa lub przynajmniej statusu stałego mieszkańca. Stały mieszkaniec nie ma szczególnych obowiązków, ale nie może głosować i objąć wysokich urzędów. Obywatel ma prawa – ale i obowiązki. Wnioski można składać tu: viewforum.php?f=55

Spróbuj!Informacje bardziej szczegółowe

1. Nasza strona - http://hasseland.eu/
dziennik ustaw: http://monitorhasselandzki.wordpress.com/
stolica: http://angemont.wordpress.com/
drugie duże miasto: http://shimontsen.wordpress.com/
największa gazeta: http://gazetahasseladzka.wordpress.com/
strona rodowitych mieszkańców wysp: http://mandurajrazuri.wordpress.com/

2. Żeby zostać obywatelem, trzeba o obywatelstwo poprosić, po 14 dniach pobytu, np. w dziale powitania lub w dyskusji ogólnej. Można też zostać stałym mieszkańcem, co daje mniej praw, ale i mniej obowiązków.

3. Chcesz coś robić? Proszę bardzo:
- polityka - Hasselandzki Ruch Monarchistyczny, Bezideowy Ruch Społeczny.
- praca w administracji - tu proszę się zgłaszać do Króla lub do Premiera albo do menedżera miasta Angemont lub Shimontsen. Lista wolnych miejsc pracy jest publikowana oddzielnie - viewforum.php?f=23.
- nauka - Hasselandzka Królewska Szkoła Wyższa zaprasza, studia dziennikarskie i badania neksjalistyczne (neksjalizm=wszystkoizm stosowany).
- kultura, media - tu trzeba wykazać się samodzielną aktywnością. Można np. pisać do mediów istniejących: http://gazetahasseladzka.wordpress.com/
- gospodarka - nasz system gospodarczy jest w stadium koncepcyjnym.

Zobacz także:
Enoq
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 gru 2014, o 11:35


Powrót do Reklama forów internetowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości

cron