Teraz jest 19 lis 2017, o 14:02

Prośba o pomoc w wyborze roweru

Hyde Park, Offtopic czyli rozmowy o wszystkim i o niczym. Tematy poważne i całkiem błahe. Rozmawiaj na każdy temat, Zapraszam!

Prośba o pomoc w wyborze roweru

Postprzez mkusel1973 23 sty 2017, o 11:40

Opis sytuacji: wieś w górach, wszędzie daleko i pod (lekką, ale jednak) górkę. Jak asfalt, to dziurawy i pofałdowany, w większości drogi... polne, takie piaszczysto-trawiaste. Zimą, jak to w górach, spodziewany padający i długo zalegający śnieg (choć z tą pogodą teraz to nic nie wiadomo). I baba chce kupić sobie rower. Do jeżdżenia codziennie przez cały rok. Elektryczny, bo męczyć się pod górkę nie lubi. Ale baba kompletnie nie odróżnia, który rower do czego. Jaki rower podoła po wiejskich drogach i śniegu? Górski? Fatbike? big_smile Zwykły miejski, tylko opony jakieś specjalne? Wymagania baby: ma być bezpieczny i solidny, mieć możliwość zamontowania fotelika dla dziecka z tyłu, doczepienia przyczepki (nie na dziecko, a takiej bardziej "bagażowej"), jakiś koszyczek z przodu też się przyda. Nie oczekuję cudów w stylu podania mi namiaru na konkretny model z tym wszystkim, tylko zwięzłego oświecenia mnie, jaki rodzaj roweru wybrać i czy do takiego roweru można doczepiać to wszystko, co wymieniłam, czy jest to nie daj Boże technicznie niemożliwe. Nie widziałam nikogo na góralu z dzieckiem, prędzej na miejskich czy szosowcach, stąd durne pytania
mkusel1973

Re: Prośba o pomoc w wyborze roweru

Postprzez deron 26 sty 2017, o 05:51

Może czas przejrzeć sobie kategoria typu rowery merida i poszukać jakieś najlepsze dla siebie. Wybór roweru nie jest trudny i jest bardzo indywidualny. Na wszystkie swoje pytania możesz znaleźć odpowiedz w odpowiednim rowerze. Idź do sklepu i przymierz się do jakiegoś.
deron

Postprzez parka 22 cze 2017, o 11:24

Generalnie przy zakupie roweru trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy żeby był dobrze dopasowany do naszego wzrostu, wymagań itd. Zobacz na przykład na tej stronie jest całkiem fajny poradnik na temat tego jaki rower kupić.
parka

Postprzez g83g 31 lip 2017, o 14:53

Tutaj http://www.bikeovo.pl/ są dostępne przyczepki dla dzieci. Warto zdecydować się na zakup czegoś takiego, ponieważ w ten sposób można znacznie ułatwić sobie życie. W razie czego spokojnie można również wykorzystać je do transportu zakupów.
g83g

Postprzez Jarama 23 paź 2017, o 12:42

Jeżeli już kupisz jakiś rower to warto bylo by też pomyśleć o ubezpieczeniu. Niestety jeszcze nie wiele osób bierze to pod uwagę. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj https://portal.bikeworld.pl/artykul/por ... e_rowerowe. Moim zdaniem warto dać te kilka złotych na to ubezpieczenie
Jarama

Powrót do Offtopic, Rozmowy o wszystkim i o niczym